הדברה כימית
הדברה כימית

הדברה כימית היא ההדברה הנפוצה ביותר שיש. הדברה זו נפוצה כיוון שהיא יעילה במיוחד אך לעתים היא יכולה להיות מסוכנת. זה הזמן להבין כצד מבצעים הדברה כימית, מה טוב בה ומה רע בה.

מהי הדברה כימית?

הדברה כימית נקראת כך כי משתמשים בה בחומרים כימים שמשמשים כרעלנים. הרעלנים הם חומרים כימיים שחונקים את המזיקים על ידי חדריה אל מערכת הנשימה שלהם. יש כמו גם חומרים שיהיו מוצקים וייקלטו במערכת העיכול של המזיקים, וההשפעה שלהם יכולה להיות טובה יותר בעיקר כאשר יש צורך למגר אוכלוסיות שלמות על ידי הגעה אל הקן שלהם, כמו למשל במהלך הדברת נמלים. הדברה כימית יכולה להיות או על ידי ריסוס או על ידי הנחת פיתיונות והיא מבוצעת באופן עצמאי על ידי תרסיסים שאפשר לקנות בכל סופר מרקט או על ידי מדביק מקצועי.

מה הסכנות שלה?

יש הרבה סכנה גדולה מאוד של הרעלה במהלך הדברה כימית. חשוב לזכור כי בסופו של דבר מדובר ברעלנים, והם יכולים להשפיע על כל יצור חי באותו האופן. הסיבה היחידה שהם לא משפיעים על בעלי חיים גדולים כמו חיות מחמד או בני אדם היא היחס שבין ריכוז הרעלן לבין המשקל של אותו גוף חי. לכן כאשר מרססים על הרצפה נגד ג’וקים או נמלי, הריסוס אמנם עושה ריח רע ולא נעים אך לא יגרום לנו לחנק. לעומת זאת כאשר מדביר מקצועי ידביר את הבית ביסודיות עם חומרים הרבה יותר מרוכזים וחזקים, יש סיכוי טוב שבני אדם או חיות מחמד יורעלו, בעיקר ילדים קטנים ותינוקות.

מתי היא יעילה יותר?

הדברה כימית, חרף הסכנות שלה, נחשבת ברוב המקרים ליעילה יותר. בחלק מהמקרים ניתן להשתמש במלכודות, שהן כמובן לא כימיות, אך לא תמיד הן יהיו יעילות ולא תמיד בכלל מתאפשרות ביחס לאוכלוסיות המזיקים, כמו למשל נגד תיקנים או נמלים. יש גם הדברות טבעיות אך לא תמיד הן יהיו יעילות, כמו למשל חומרים אורגניים שמתנדפים מהר או שלא מזיזים למזיקים. לכן כדאי לבצע הדברה כימית אחרי ייעוץ עם מדביר, וחשוב גם לבחור במדביר מקצועי ובטוח.

הדברה כימית

0/5 (0 Reviews)
contact us

רחובות

יעקב 35 שרה אדל ינאי

P: 072-3921833
F:

אני ממליצה על תיק תק הדברות שעשו עבודה איכותית ומקצועית במשרד שלנו יישר כח!!!...

להתקשר