כיצד נבחר תכשירים שיעזרו בהדברת ג’וקים

במידה ויש לכם גוקים בבית, הדבר האחרון שתרצו יהיה שיקימו את ביתם במטבח שלכם. תרצו להיפטר מהם במהירות האפשרית בעזרת תכשיר הדברת גוקים בכדי שלא ימשיכו להתרבות אחרת תהיה לכם התפשטות גוקים בקנה מידה גדול ובמהירות.

אבל מה באפשרותכם לעשות? ובכן, למען האמת, ישנם מספר מוצרים שונים שמהם תוכלו לבחור בכדי לטפל בגוקים והדבר החשוב ביותר הוא לבחון את כל האופציות בכדי שתוכלו לבחור את המוצר המתאים ביותר לצורכיכם וכמובן אחד שיעשה את העבודה.

בדקו את כל האפשרויות

ישנם סוגים שונים של תכשירי הדברת גוקים מתוכם אתם יכולים לבחור והם מגיעים במגוון של תצורות שונות לטיפול יעיל בבעית מזיקים, כגון חומצה בורית, הדברה בג’ל, מלכודות דבק, אבקות, ריסוס, פתיונות וחומרים פעילים שפועלים כמו הרעלת מזון אותם אפשר למקם בתוך חפצים או במקומות אליהם נמשכים הגוקים כך שיעזרו לכם להיפטר מהם, מצאצאיהם ומתרמילי הביצים אותם הם מטילים.

המפתח הוא לדעת אילו מהתכשירים יעבוד בצורה הטובה ביותר נגד המזיקים מהם אתם מעוניינים להיפטר, במיקום בו אתם רוצים להשתמש בהם וכמובן בהתחשב בילדים וחיות המחמד הנמצאים בביתכם, אחרי הכל אתם רוצים לוודא שהמשפחה שלכם תהיה בטוחה בכל דרך אפשרית וחומרי הדברה יכולים להיות מסוכנים אם לא משתמשים בהם בצורה הנכונה.

חומרי הדברה נוזליים

דבר אחד המשותף לכל סוגי התכשירים האלו הוא שיש לרסס אותם בקרבת יסודות המבנה ולא ישירות עליהם מכיוון שפעולה זו תעזור ליצור מעין מחיצה בנוסף לקיר המבנה. כמו כן יש לרסס אותם על גבי חלונות או פתחים אחרים בכדי לחזק את המחיצה המפרידה. לא רק, אך גם קרינת השמש יכולה להפחית את יעילות השימוש, כך שכדאי לוודא לרסס אותם לא בשעות החמות ביותר או בזמני אור חזק ומומלץ לחכות ליום מעונן או לשעה מאוחרת ביום או כאשר השמש מתחילה לשקוע.

הדבר החשוב ביותר הוא להקפיד להרחיק את ילדיכם ואת חיות המחמד מאזור הריסוס כאשר החומר עדיין רטוב. וודאו שהחומר יתייבש לחלוטין לפני שתאפשרו להם להתקרב לאזור בכדי לדאוג לבטיחות יקיריכם. כאשר החומר עדיין רטוב, הוא יהיה קל יותר לאיתור על ידי ילדיכם או חיות המחמד ובכך קל יותר בשבילם לגעת ולעיתים גם לבלוע, דבר העלול לגרום לנזק בריאותי ולכן יש להמנע ממנו בכל מחיר.

גורם נוסף אותו יש לקחת בחשבון הוא שמוצרים אלו עשויים להיות כבדים וקשים לנשיאה ומכיוון שעליהם להיות מרוססים על גבי השכבה החיצונית של ביתכם ייתכן ויהיה קשה לסחוב אותם.

אבקות הדברה

אבקות אלו מוכרות פחות משאר חומרי ההדברה האחרים, אך בכל זאת יספקו מספר יתרונות והם בהחלט פשוטיםיותר ליישום. כמו כן, הם עמידים יותר לאורך זמן באופן משמעותי בהשוואה לחומרי הדברה נוזליים מכיוון שלאחר שבוצעה ההדברה האבקה תישאר לתקופה של עד שישה חודשים לפני שתצטרכו להוסיף אבקה או ליישם מחדש. זו בהחלט אופציה טובה שתעזור לכם להיפטר מחרקים כולל תיקנים ועוד כמה סוגים של מזיקים, תשפר את תחושת הביטחון שלכם ותשמור על יקיריכים הרחק מהמזיקים. האבקה עצמה נספגת באדמה בקלות ובאותה הקלות גם תשטף.

תרצו לוודא שהאבקה תיכנס היטב בין הסדקים והחריצים מסביב למבנה כך שהפעולה תהיה בטוחה ותוכלו לדאוג שהמזיקים ישארו הרחק מהאזור. בצורה זו תדאגו שלא ייכנס אפילו חרק בודד לתוך הבית.

הדברת ג'וקים

 

ישנן אבקות עדינות כמו גם אבקות בעלות גרגירים גדולים יותר. במידה ותשתמשו בסוג הגרגירים הגדול יותר, ייקחלאבקה יותר זמן להיספג דבר שיאריך את תקופת ההשפעה של החומר הפעיל ויעזור לכם להיפטר מכמות גדולה יותר של מזיקים שעלולים לחדור למבנה.

בכדי לוודא שהאבקה תידבק כראוי, תישאר לאורך זמן, תיספג בקרקע ותייצר את המחסום הרצוי, רצוי להשתמש בתוספים מסוג ג’ל סיליקה על מנת לזרז את תהליך הספיגה. במידה ולא תשתמשו בג’ל, ייתכן ותצטרכו להתמודד עם בעיות כדוגמת אבקה המתפזרת עוד לפני שהתחילה להתגבר על הבעיה שממנה אתם או בעל הבית מנסים להיפטר. הג’לים היעילים ביותר יהיו אלו בעלי הגרגיגים הגדולים יותר והם יכללו את התוספים הנחוצים כך שתתקבל התוצאה הטובה ביותר שתישאר לתקופה ארוכה יותר.

מלכודות דבק

זהו פתרון פופולרי נוסף לבעית המזיקים, פתרון שיעבוד בצורה הטובה ביותר במידה ואתם יודעים בדיוק מהיכן נכנסים המזיקים, איפה הם משוטטים או במיוחד אם אתם יודעים היכן הם מקננים. מלכודות אלו יהיו לרב קטנות וימוקמו באזורים ספציפיים כך שיהיו יעילות יותר לפתרון בעית מזיקים אזורית ולא ברחבי הבית כולו. מלכודות אלו ימוקמו לרב בסמוך לחריצים וסדקים בקירות או בסמוך לחלונות ונתיבי כניסה ידועים של המזיקים. לרב כדאי להשתמש בהם בשילוב עם סוגי הדברה נוספים או כאשר מתמודדים עם בעיה בקנה מידה קטן.

מלכודות הדבק מכילות בתוכן פרומונים המושכים את התיקנים וגורמים להם להידבק למלכודת, אחרות ישתמשו בפרומונים הללו בשילוב עם כדוריות שאותן ייקחו המזיקים איתם בחזרה למושבה שלהם, בדומה למלכודות נמלים.

חשוב לציין שמלכודות אלו עשויות להיות מסוכנות מאוד לילדים כך שתרצו למקמם אותן באזורים בהם ילדיכם או חיות המחמד לא יוכלו לגעת בהן או להזיז אותן. מכיוון שהם עלולים להיפצע מהמלכודות עצמן, חשוב למקם אותן במקום בו הם לא יבחינו בהן או שיהיו הרחק מהשג ידם.

ציוד כללי

ישנן למעשה מספר אופציות שונות כשמדובר בציוד בו נשתמש, תוכלו להבחין בסוגים השונים כשתגיעו לחנות לציוד הדברה, חשוב לחפש את האופציה שתעזור לכם להיפטר מכמה שיותר גוקים ובמהירות האפשרית. אתם לא רוצים שהגוקים ישוטטו בביתכם ואתם בהחלט לא רוצים למצוא אותם בחפצים שלכם או בחפצים של ילדיכם מכיוון שהם עלולים להעביר מחלות.

וודאו שאתם נותנים תשומת לב לכל פעולה שאתם נוקטים בנושא ושאתם מרחיקים ילדים וחיות מחמד הרחק מכל ציוד הדברה שהוא. תרצו לוודא שהם לא יפגעו מכל חרק שהוא אך זכרו שציוד ההדברה יכול להיות מסוכן באותה מידה ואפיל ויותר.

היו בטוחים שאתם ממקמים את מלכודות ההדברה במקום שאף אחד לא ידרוך בהן והיו זהירים גם בדרך בה אתםנפטרים מהמלכודות. החשיבות העליונה שלכם היא לשמור על משפחתיכם בטוחה כמובן וזה כולל את הקטנים שבהם ואת חיות המחמד. בנוסף חשוב לבדוק כיצד להניח את המלכודות בצורה נכונה ובטוחה.

שימוש בחומרי הדברה נוזליים יהיה לעיתים פשוט ונגיש יותר מכיוון שהם יגיעו בתכשירי ריסוס פשוטים המקלים על הביצוע ויהיו קלים ליישם בשכבה אחידה על גבי כל האזור המטופל.

אבקות עשויות להיות מעט יותר מסובכות מכיוון שתרצו לוודא שהן יכסו את כל האזור הרצוי אך לא יתפזרו ויהיו במגע עם הפנים ולא ימוקמו באזור מואר או חשוך מדי.

מלכודות דבק ניתנות למיקום בכל מקום בו תרצו אך לא יכסו שטח רחב כמו השיטות האחרות כאשר אתם מנסים להיפטר מכל מזיק שהוא.

עם כל מוצר בעזרתו אתם מחפשים להגן על משפחתיכם, מומלץ לבדוק את כל האופציות האפשריות. גוקים הם בהחלט לא דבר איתו אתם מעונינים להתמודד באופן קבוע ובהחלט לא תהיו מעונינים שיתפשטו ברחבי הבית.

עם כל אחד מהמוצרים הללו, אין ספק שתרגישו יותר בטוחים ובהחלט תרגישו יותר נינוחים בביתכם. אף אחד לא אוהב מזיקים משוטטים במרחב הפרטי שלו, לכן דאגו לעשות כל שביכולתיכם כדי להיפטר מכל מזיק שאיתו אתם מתמודדים

אם אתם רוצים לצאת מהניסוי ותעייה תקחו מדביר מקצועי לחצו כאן

5/5 (1 Review)
צור קשר

רחובות

יעקב 35 שרה אדל ינאי

P: 072-3921833
F:

הייתה לי בעיית עכברים בבית וניסיתי עם מלכודות שלי לתפוס אותם עד שהתייאשתי וצוות תיק תק הדברות טיפל בבעיה שלי...

להתקשר