הדברת נמלים

עובדות, זיהוי ובקרה.
איך קיבלתי נמלים?


תברואה גרועה היא הסיבה העיקרית לשריצת נמלים. השארת כלים מלוכלכים בכיור, שאריות מזון על דלפקים, פרורים על הרצפה ואשפה שלא נזרקת בתדירות גבוהה מספקים מקורות מזון לנמלים. מה שמתחיל במספר “מהגרים” יכול להפוך לבעיה רצינית אם הנמלים מקימות מושבות בקירות, במדשאות או מתחת ליסודות הבית.

כמה רציני זה נמלים?

אחת הבעיות הגדולות הקשורות בנמלים בבית זה זיהום המזון. הנמלים נושאות חיידקים על גופן, שמתפשטים כאשר הן זוחלות במזווים ועל הדלפקים. רק מינים בודדים של נמלים ידועים כמעבירי מחלות, אך מציאת כל סוג של נמלה במזווה או בתוך הבית היא חוויה לא נעימה היוצרת מטרד.

מינים מסוימים, כמו נמלי עץ ונמלי אש, גורמות לבעיות נוספות. שריצת נמלי עץ יכולה לגרום לנזק רציני מכוון שהן לועסות תעלות בקורות עץ. לנמלי אש עוקצים שארסיהן מכילים אקונומיקה היכולים לגרום לכאב ותסמינים רציניים יותר, שלעיתים גורמים לתגובה אלרגית לאנשים מסויימים בעלי רגישות גבוהה לעקיצות נמלים.

שליטה בנמלים יכולה להיות קשה, אך ישנם מספר דברים שעליך לדעת איך התנהגות נמלים עלולה להוביל לכאבי ראש רציניים לך ולביתך:
חדירה: נמלים יכולות לחדור אפילו דרך הסדים הכי קטנים בחיפוש אחר מים ושאריות מזון מתוק או שומני במזווה במטבח או באזורי אחסון.
שובלי ריח: נמלים משאירות שובל ריח כימיקלי בלתי נראה המכיל פרמונים כדי שאחרים יוכלו לעקוב ברגע שנמצא מקור מזון.
מיקומי קינים: הנמלים יכולות לקנן בערך בכל מקום בתוך ומחוץ לביתך; במדשאות, בקירות, בבולי עץ ואפילות מתחת ליסודות.
גודל המושבה: מושבות הנמלים יכולות למנות בין 300,000 ל- 500,000 , ומושבות שלמות יכולות לעזוב ולמקם את עצמם מחדש במהירות במקרה שחשות באיום.
תוחלת החיים של מושבה: למושבה יש תוחלת חיים ארוכה באופן יחסי. נמלים עובדות יכולות לחיות שבע שנים, והמלכה יכולה לחיות עד חמש עשרה שנים.
יעילות עשה-זאת-בעצמך: רוב שליטה בבעיית נמלים בשיטת עשה-זאת-בעצמך דוגלות בהריגת רק הנמלים שאתה רואה. ישנם טיפולים יעילים היכולים לחדור ולחסל קינים כדי למנוע מהשרצים לחזור. נוסף לכך, שיטות ביתיות לא כוללות את העובדה שמינים שונים של נמלים דורשים סוגים שונים של טיפול.
איך אני נפטר מהנמלים?
מה עושה תיק תק הדברות
“האנשים של תיק תק הדברות” מאומנים להתמודד עם נמלים ושרצים דומים. מאחר וכל בניין ובית הם שונים, טכנאי תיק תק הדברות שלך יעצב תוכנית ייחודית למצבך.

הדברת נמלים מבתים ובניינים היא תהליך ממושך ולא טיפול חד פעמי.

השיטה של תיק תק הדברות לפיתרון הבעיה היא מעגל של שלושה צעדים חשובים- הערכה, יישום ופיקוח.
“האנשים של תיק תק הדברות” יכולים לספק את הפיתרון הנכון כדי להשאיר את הנמלים במקומן… הרחק מביתך או מבית העסק שלך.
למידע נוסף או לקביעת מועד לבדיקה, אנא פנה למשרדי הסניף של תיק תק הדברות שבאיזורך.
מחזור חיים של נמלה
למחזור החיים של הנמלה יש ארבעה שלבים ייחודיים ומאוד שונים: ביצים, זחלים, גלמים ובוגר. דבר הידוע כשינוי מלא. השלמת מחזור חיים של נמלה לוקח בין מספר שבועות למספר חודשים תלוי בזן הנמלה ובגורמים סביבתיים.

ביצים
נמלה נקבית המצליחה להזדווג עם נמלה זכרית תהפוך למלכה המטילה ביצים. מלכות מופרות בוחרות מקום מוגן להתחלת קן (מושבה) ומתחילות להטיל ביצים. ביצי נמלים הן מאוד קטנות- רק כחצי מילימטר גודלן. הביצים גם אליפסות, לבנות ושקופות.

זחלים
לאחר כשבועיים בשלב הביצים, בוקע זחל נטול רגליים ודמוי גרגר. לשלב זה יש תיאבון גדול, והנמלים הבוגרות מעבירות זמן רב בהאכלה של הזחלים במזון ונוזלים שהם מעכלים ומקיאים.
גלמים

לאחר שהזחלים משילים את עורם הם משתנים לשלב הגלמים. הגלמים נראים קצת כמו הנמלים הבוגרות, פרט לכך שרגליהם ומשושיהם מקופלים וצמודים לגוף הגלמים. בתחילה, הגלמים בדרך כלל לבנים, אך הם מתכהים ככל שהם מתבגרים. בהתאם לזן הנמלה, הגלמים יכולים להיות צפונים בכיסוי מגונן.

בוגר
לאחר ששלב הגולם מושלם, הנמלה הבוגרת מופיעה. כשהנמלה יוצאת מהגולם היא בוגרת במלואה פיזית, אך צבעה מתכהה ככל שהיא גדלה בגיל. נמלה בוגרת היא אחת מתוך שלושה סוגים במושבה; מלכות, עובדות או זכרים. מלכות הן נמלים נקביות פוריות המטילות את כל הביצים במושבה. עובדות, הן נמלים נקביות שלא מתרבות, אך הן אוספות מזון, מאכילות את הזחלים ומתחזקות ומנקות את הקן. נמלים עובדות הן נטולות כנפיים והן אלו שנראות מתיירות אחר מזון או מגנות על המושבה מפולשים. הנמלים הזכרים הם בעלי כנפיים, אך תפקידם היחיד הוא להזדווג עם המלכות בזמן תהליך ההשרצה.

5/5 (1 Review)
צור קשר

רחובות

יעקב 35 שרה אדל ינאי

P: 072-3921833
F:

אני ממליצה על תיק תק הדברות שעשו עבודה איכותית ומקצועית במשרד שלנו יישר כח!!!...

להתקשר