הדברת עכבישים 10 דרכים טבעיות להרחיק עכבישים מהבית שלכם
שמן מנטה להרחקת עכבישים
 • תגלו איך להיפטר מעכבישים בבית ואיך למנוע מהם מלהיכנס.
 • הכתוב מטה הינן דרכים טבעיות להיפטר מעכבישים שלא יגרמו להם או לכם כל נזק.
 • תגלו האם ערמונים באמת דוחים עכבישים בבית.

רוב זני העכבישים אינם מזיקים לבני אדם אבל במידה ואתם נמנים בין אותם האנשים שלא אוהבים לחלוק את ביתם עם חברים בעלי שמונה רגליים – ולא מעוניינים להגיע למצב בו אתם גורמים כל לנזק לעכבישים – תפעלו על פי הטיפים המוצלחים האלה כדי להרחיק את העכבישניים.

לא, אבל בכל זאת אשמח להיפטר מהם בדרך טבעית
כן! אני תמיד זה שנימלט בריצה מהחדר

האם אתם מפחדים מעכבישים?

חוץ מהדברת עכבישים ישנן דרכים אחרות לטיפול בבעיית העכבישים

ככל שהימים מתקצרים, עלים משנים צבע ואנחנו מתחילים לחלום על מרקים מחממי לב וליקרים מפירות יער, יש מעט ספק שהסתיו מתקרב. עם זאת, עם שינוי העונה מגיע אלמנט שרובנו מוצאים כפחות נחשק – העלייה השנתית של העכבישים מהגינות שלנו לבתים.

כאשר העכבישים נמלטים מירידת הטמפרטורות ויוצאים למסע ארוך יותר בחיפושים אחר זיווג, הסתיו המייצג את התקופה בשנה בה יותר סביר שתיתקלו באורח בעל שמונה רגליים מתרוצץ ברחבי הבית שלכם.

 1. תמצית שמנים

עכבישים נרתעים מריחות חזקים, לשמחתנו, רבים מאתנו כבר משתמשים בהם בתור ריחנים לבית. שמן מנטה  הינו פתרון פרקטי ופופולרי, פשוט תוסיפו בין 15 ל20 טיפות של תמצית שמן לבקבוקון התזה מלא במים ותשפריצו ברחבי הבית. אפשרויות טובות נוספות המתאימות לשימוש כזה הן עץ-התה, לבנדר, ורד וקמומיל. שינוי השמן בו אתם משתמשים בדרך כלל יעזור להבטיח שהפתרון הזה ימשיך להיות יעיל.

שמן מנטה להרחקת עכבישים

 

 

 1. חומץ

במידה ותמצית השמנים לא עובדת, הינה גרסה נוספת לאותו הפתרון. מלאו חצי מבקבוק התזה  בחומץ לבן ואת החצי השני במים ותשפריצו בפינות, סדקים וחריצים כדי להרחיק עכבישים. השתדלו להימנע ממשטחים מצופי לכה מפני שהחוצץ יכול לפגוע במראה שלהם.

חומץ להרחקת עכבישים

 1. תתחילו לנקות

עכבישים אוהבים כשיש להם איפה להתחבא ודרך טובה למנוע זאת היא לשמור את הבית שלכם נקי ומסודר ע”י ניקוי, שטיפה ושמירה על הסדר. בחרו להשתמש במכלי אחסון מפלסטיק על פני קופסאות קרטון מפני שהם מקשים על עכבישים לטפס לתוכם. כמו כן, תתמידו לאבק ולשאוב אבק כדי להיפטר מכורי עכביש לא רצויים.

 

 1. הגנו על החלק החיצוני של הבית שלכם

תוודאו שעכבישים לא נכניס לביתכם קודם כל ע”י הזזת כל דבר בו הם יוכלו התחבא מהקירות החיצוניים של הבית. זה יכול לכלול עלים, גזירי דשא, צמחים, דשן או ערימות עצים. בדקו אם יש סדקים בפתחי הדלתות ואדנות החלונות בהם עכבישים יכולים לזחול ואיטמו אותם בעזרת סיליקון. כמו כן, תתקנו רשתות חלון קרועות ותכסו פתחי אוורור וארובות ברשת יעילה.

 1. תשתלו עץ אקליפטוס בגינה

תחזוקה מינימלית וריח נפלא הם רק חלק מהתכונות של העץ, ריח המרפא ידחה עכבישים. במידה ואין לכם מקום לעץ אקליפטוס, תשתלו נענע  או לבנדר  מתחת או ליד חלונות, כפי שכבר נאמר הריח החזק ירחיק עכבישים.

 

 

 

 1. פירות הדר

לכאורה עכבישים שונאים ריחות של פירות הדר, לכן תשפשפו קליפות הדר לאורך שולי לוחות, אדנות החלונות ומדפים. השתמשו בחומרי ניקוי ומבריקי רהיטים בניחוח לימון, הדליקו נירות בניחוח למון גראס גם בתוך ומחוץ לבית

 

 1. תכבו את האורות

אמנם האור עצמו לא מושך עכבישים, אבל הוא מוחשך חרקים שמהם הם ניזונים לכן תכבו את האור החיצוני כדי למנוע מעכבישים להתקרב לבית. אם אתם צריכים להשאיר את האורות דלוקים, השתמשו במנורות סודיום באדים המייצרות אור צהוב מפני שסבירות שהם ימשכו חרקים נמוכה יותר.

 1. ערמונים

סיפורי זקנות מספרים שעכבישים נרתעים מערמונים. למרות שמעולם לא הוכח – כמו ספריי המנטה – פיזור מעת ערמונים על אדנות החלונות ובפינות החדרים בוודאות לא יזיק ורבים מבטיחים שזה דוחה עכבישים.

אזהרה! ערמונים יכולים להיות רעילים חכן מומלץ להתייעץ עם וטרינר לפני פיזורם בבית במידה ואתם מחזיקים חיות מחמד.

 1. עץ ארז

יש הטוענים שניחוח נוסף הדוחה עכבישים הינו של עץ הארז. עם זאת, להכניס עץ ארז לביתכם הוא לא הדבר הכי פרקטי, אבל יש לא מעט מוצרים שיכולים לעזור בנושא. ג’ון לואיס מציע מבחר אפשרויות שניתן לתלות בארונות בגדים ובמגירות או בפינות. החליפות אותם מדי פעם כדי לרען את הריח, בנוסף ניחוח העץ ידוע בדחיית עכבישים.

 1. שום

ידוע בזכות יכולות דחיית הערפדים שלו, מסתבר שעכבישים גם הם לא אוהבים את ריחה של הפקעת החריפה הזו. תלוי ביכולת שלכם להתמודד עם הריח, הוסיפו שיני שום שלמות או מרוסקות לתוך בקבוק התזה מלא מים והשתמשו בו כדי להשפריץ בפינות, על הרצפה וגבולות התקרה בכל חדר וכך תהיה פחות סבירות להיתקל באורחים לא רצויים.

0/5 (0 Reviews)
צור קשר

רחובות

יעקב 35 שרה אדל ינאי

P: 072-3921833
F:

אני ממליצה על תיק תק הדברות שעשו עבודה איכותית ומקצועית במשרד שלנו יישר כח!!!...

להתקשר