הדברה טבעית
הדברה טבעית

הדברה טבעית יכולה להיות יעילה לא פחות מהדברה כימית אך זה לא דבר מובן מאליו. יש להדברה הזו חסרונות רבים לצד כל היתרונות וזה זהמן לדבר עליהם בהרחבה. מתי כדאי להשתמש בהדברה זו? מהי בכלל הדברה טבעית וכיצד היא מתבצעת? מי יכול לבצע אותה? הנה כל הפרטים.

מהי הדברה טבעית?

הדברה טבעית היא אחת מההדברות הפחות נפוצות. אמנם היא יכולה להיות יעילה מאוד אך בכל זאת לא תמיד משתמשים בה כי לעתים היקף המזיקים גדול מידי ויש צורך בטיפול מיידי שבטוח יעבוד. הדברה טבעית היא למעשה הדברה בה לא משתמשים בחורים רעילים ולא משתמשים באביזרים כמעט בכלל. הדברה כזו יכולה אמנם להיות עם מלכודות שונות כמו למשל ללכידת חולדות או דוקרנים נגד יונים אך בסופו של דבר כאשר מזכירים הדברה טבעית, בדרך כלל הכוונה היא להדברה עם חומרים טבעיים כמו רוזמרין, עלי מרווה, עלי טבק וכולי.

מה היתרונות שלה?

יש להדברה טבעית כמה יתרונות ברורים כאשר הראשון והחשוב שבהם הוא הימנעות משימוש ברעלנים. החומרים רעילים שבהם משתמשים בהדברה כימית אמנם יכולים להיות יעילים מאוד אך כשם שהם פוגעים במזיקים הם יכולים לפגוע גם בבני אדם ובחיות מחמד. ככל שהחיה תהיה קטנה יותר היא חשופה לנזקים גדולים יותר ולכן חיות מחמד או ילדים קטנים יכולים להינזק באופן גדול יותר מאשר מבוגרים. כמו כן יש יתרון ברור בביצוע שלה, מדובר בחומרים זולים יותר שיכולים לשמש גם במניעה לטווח הארוך.

מה החסרונות שלה?

אין ספק שעד כה הדברה טבעית נשמעת כמו ההדברה הכי טובה שיש הרי מדובר בהדברה בטוחה מאוד. עם זאת צריך לזכור שלא תמיד היא תהיה יעילה, לעתים חומרי ההדברה לא יפגעו כלל במזיקים והם ימשיכו להיות בבית בלי כל חשש. במצב כזה אפשר להזמין מדביר שיבצע הדברה כימית אך בסופו של דבר הנזק שהמזיקים יוצרים יימשך לעוד כמה ימים וזה חיסרון גדול מאוד, בעיקר כאשר מדובר בבעיה חמורה שכבר אי אפשר לסבול כמו נמלים או תיקונים בבית. בכל מקרה כדאי לשקול את ההדברה הזו בעיקר באמצעי מניעה.

הדברה טבעית

0/5 (0 Reviews)
contact us

רחובות

יעקב 35 שרה אדל ינאי

P: 072-3921833
F:

הייתה לי בעיית עכברים בבית וניסיתי עם מלכודות שלי לתפוס אותם עד שהתייאשתי וצוות תיק תק הדברות טיפל בבעיה שלי...

להתקשר